Godziny działania sklepupn. 8.00-15.00
wt. 8.00-15.00
śr. 8.00-15.00
czw. 8.00-15.00
pt. nieczynne
sob. nieczynne
niedz. nieczynne
Cennik
Zmiana języka
Akumulator AGM
Akumulatory AGM (Absortive Glass Mat):
- Nie wymagają pracy w pozycji pionowej (mogą leżeć na dowolnym boku)
- Są bezobsługowe – nie wymagają uzupełniania elektrolitu
- Są szczelne – nie ma wycieków elektrolitu i będącej następstwem wycieków korozji
- Posiadają większą odporność na temperatury i uszkodzenia mechaniczne
Akumulatory AGM stosuje się najczęściej do elektroniki mobilnej, systemów podtrzymywania energii (UPS-y, alarmy, czujniki, lampy ewakuacyjne itp.) i do urządzeń mobilnych (wózki, maszyny czyszczące, przenośne lampy).
Technologia AGM Dlatego coraz większą popularnością cieszą się akumulatory bezobsługowe wykonane w technologii AGM, których cały elektrolit skupiony jest w separatorach (matach) wykonanych ze specjalnego włókna szklanego, umieszczonych pomiędzy ołowiowymi płytami akumulatora. Włókno to charakteryzuje się bardzo dużą porowatością i chłonnością.
Akumulator AGM jest więc odporny na wycieki, wstrząsy i wibracje, doskonale sprawdza się nawet w najcięższych warunkach, a dzięki wzmocnionej konstrukcji dobrze znosi częste cykle ładowania i rozładowania.
System uszczelnienia akumulatora AGM zawiera jednokierunkowy zawór ciśnieniowy zwany VRLA (valve regulated lead acid). Otwiera się przy nadmiernym wzroście ciśnienia nagromadzonych gazów (zjawisko to może nastąpić np. podczas przeładowywania akumulatora) i bezpiecznie odprowadza powstały gaz na zewnątrz, zapobiegając rozsadzeniu hermetycznej obudowy.
Dzięki technologii AGM akumulator ma też bardzo niski opór wewnętrzny, a tym samym skraca się czas reakcji pomiędzy masą czynną płyty a elektrolitem, co w przypadku ładowania akumulatora w skrajnie niskiej temperaturze albo w warunkach miejskich (częste rozruchy i krótkie odcinki jazdy) pozwala uzyskać znacznie lepsze parametry magazynowania energii.